Infantilní hemangiom se může týkat i vašeho dítěte

Znáte pojem infantilní hemangiom? Jedná se o onemocnění, které postihuje přibližně 3 až 10 % kojenců. Projevuje se nezhoubným cévním nádorem, který ve většině případů samovolně za 3 až 7 let zmizí. Některé typy infantilních hemangiomů však mohou ohrožovat život vašeho dítěte. Přečtěte si, na co je dobré si dát pozor a kdy se vyplatí kontaktovat lékaře.

Infantilní hemangiom-2
Infantilní hemangiom-2

Některé typy Infantilních hemangiomů vyžadují konzultaci s lékařem

U infantilního hemangiomu je velmi důležitá včasná a správná diagnostika. Pro úspěšnou léčbu je nezbytné stanovit diagnózu v prvních týdnech až měsících života dítěte. Pokud máte podezření na infantilní hemangiom, určitě navštivte specializované pracoviště nebo alespoň praktického lékaře, který by Vám měl konzultaci se specialistou doporučit.

Hemangiom se nejčastěji objevuje na hlavě, na obličeji, na krku, ale může se nacházet také v oblasti očí či přímo na očních víčkách, v blízkosti nosních dírek atd. Při návštěvě specializovaného lékaře bude v případě, že to situace vyžaduje, včas zahájená vhodná léčba, která zabrání případným negativním dopadům. Infantilní hemangiom má několik fází a léčbu je tak nutné přizpůsobit právě té fázi, v níž se nachází.

Setkat se můžeme s povrchovými, hlubokými nebo se smíšenými hemangiomy. Ty povrchové jsou nejčastější (týkají se více než 50 % případů). Hluboké hemangiomy se nacházejí pod kůží a mohou i nemusí vystupovat na povrch – záleží na jejich velikosti. Smíšené kombinují oba předchozí typy.

 

Hledejte odborné informace na internetu

Nezanedbejte péči o své dítě a hledejte informace nejen u svého lékaře, ale také na internetu, kde je však občas obtížná orientace ve správně podávaných informacích. Můžeme vám doporučit návštěvu webových stránek www.hemangiom.cz, kde se dozvíte bližší informace obecně o hemangiomech a také o jejich diagnóze, případně léčbě, kterou provede až specializované pracoviště.

Ačkoliv infantilní hemangiom je pro mnoho rodičů stresující záležitostí, rozhodně tomu tak nemusí být, pokud zajdete k odborníkovi, který včas a správně stanoví diagnózu a v případě nutnosti, zahájí léčbu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *