Jaké jsou výhody obnovitelných zdrojů energie?

Řešíte, jestli by se váš dům nedal vytápět či ohřívat úsporněji? Obzvlášť jestli vytápíte dům pevným palivem, elektrickou energií nebo plynem, bude se vám toto řešení zamlouvat. Tyto obnovitelné zdroje jsou hospodárné ve vztahu k financím, které se se vám za rok povede ušetřit, hlavně ale i z toho důvodu, že se rozhodnete využívat ekologičtější zdroj energie.

Vynořila se Nová zelená úsporám

Pokud výrazně zmenšíte ekologické zatížení, na rekonstrukci můžete dostat dotaci z programu Státního fondu životního prostředí – Nová zelená úsporám. Název Nová zelená úsporám je všem dobře znám. V Česku se program Nová zelená úsporám uchytil již před několika lety. Jedná se o příspěvky na uspoření energií a na obnovitelné energetické zdroje. Zásluhou novátorského programu Nová zelená úsporám se dají levněji pořídit třeba tepelná čerpadla, případně fotovoltaické panely. Před samotným nákupem se přesvědčte, zda splňujete podmínky pro příspěvek z programu Nová zelená úsporám.

Ekonomická energie ze sluníčka

V současné době je mnohokrát zmiňovaný solární ohřev vody, díky němuž lze uspořit nemalé částky za energie. Příznivě se jeví zakoupení ucelené solární soustavy ROTEX, v systému pracují solární kolektory v kooperaci s akumulační nádrží s maximálním tepelným dosahem. V akumulační nádrži se uchovává teplo získané ze sluneční energie, již dokáže solární systém využít na 80 procent.

Jako na solární soustavu, tak i na fotovoltaické panely snadno dostanete příspěvek. U nás hojně využívaná fotovoltaika přeměňuje sluneční energii na elektřinu. Až sto tisíc korun ušetříte díky dotacím z popdůrného programu Nová zelená úsporám. Solární panel si tak můžete koupit za jakékoliv finance, záleží na vašich specifických požadavcích, a také na tom, jaký výkon panelu si přejete. Stránky navrhované k ideálnímu nákupu jsou Iqenergy.cz, které spravuje SPOZE, společnost s ručením omezeným.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *