Účelné solární panely a solární ventilace znemožní vznik vlhkosti a rozšířený zrod plísní ve staveních

Praktické solární ventilace se považují jako užitečný způsob odvětrávání, které je úplně nezávislé na přívodu elektrického proudu, jelikož funguje na principech zužitkování energie ze slunce. Aplikování solární ventilace je mnohastranné, dává se na místa, kde se topí během celého roku, nebo je velká vlhkost, nebo je dosti vydýchané ovzduší. Účelná solární ventilace dokáže obydlí odvlhčovat, odvrací plísně, ale i ventiluje a zmenšuje obsažený CO2 v ovzduší. Avizovaná solární ventilace se montuje v obydlích, vilách, garážích, rekreačních staveních, popřípadě v místech, kde není možnost připojení na elektřinu. K přírodě šetrné solární panely můžete využít také v dílnách a v tělocvičnách.

Posláním solární ventilace je nasávání vzduchu zvenku, který je pak ohříván slunečními paprsky a vháněn do interiéru budov. Užitečné solární panely se dají použít pro větrání, vytápění, chlazení a někdy i pro rekuperaci, což je zpětné využití tepla z odváděného vzduchu. Společnost IQ energy je soustředěna na solární panely na zeď, ale také na solární panely na střechu. Energeticky nenáročné solární panely pro větrání a ohřívání vzduchu se montují na stavby s vyšší humiditou v místnostech, případně na místa, kde se vyskytují plesniviny. Od sebe se odlišují solární panely pro interiéry o rozloze třicet, 50, 75 m2 i ploch s rozlohou větší než 100 m2. Různé solární panely mají odlišné ceny a způsob regulace přiváděného ovzduší. Nějaké solární panely mají způsob regulace přiváděného vzduchu zvenku i z interiéru.

Prodávané solární panely byly navrženy s postupem, aby instalování dokázali i začátečníci. Ale je doporučována odborná instalace znalcem, IQ energy spolupracuje s dodavateli, může vám zařídit odborné poradenství i instalaci od specialistů. Ideálně se solární ventilační panely umísťují na zeď či střechu s orientací směrem na jih, kde není stín z vysokých budov a stromů. Při montáži solární ventilace by se mělo počítat s určitým stínem z přesahu střechy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *