Určitě nepodceňujte povinná a doporučená očkování, ani očkování na dovolenou

Cestování obecně s sebou přináší celou spoustu jedinečných zážitků, fotografií, nové zaměstnání i spoustu nových přátel. Málokdo si touží přivézt z cest nepříjemnou, či nevyléčitelnou nemoc. Exotické krajiny mohou být pro běžného turistu nebezpečné zejména kvůli virům a bakteriím, které u nás nenajdeme. Právě proto jsou např. ve středozápadní Africe konkrétní očkování nikoliv doporučená, nýbrž povinná. Dříve než vyrazíte do vzdálenějších koutů světa, je vhodné absolvovat konzultaci, kterou vám poskytne očkovací centrum Praha, nebo jiná očkovací centra v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

Takováto pracoviště se zaměřují jak na povinná očkování, tak na očkování doporučená nebo na očkování také do ciziny. Očkovací plán před vycestováním do zahraničí, kde jsou očkování proti vybraným chorobám povinná, je nutné sestavit již několik týdnů před začátkem dovolené. Poradna cestovní medicíny zajistí svým zákazníkům nikoliv jenom očkování do ciziny, ale poskytne také medikamenty, vybaví lékárničku, případně předepíše antibiotika, antimalarika, léky na střevní potíže. Lze si zde také nechat vystavit mezinárodní očkovací průkaz. V poradně si můžete koupit i extrémní repelenty, a dávají se také obecně platná doporučení na cesty do exotických krajin.

Očkovací centrum není pouze šikovným pomocníkem před samotnou cestou za hranice, delším pobytem v cizině, ale i důležitým zařízením pro očkování proti závažným nemocem. Zájemcům jsou aplikována očkování proti klíčové encefalitidě, černému kašli, meningokoku, dětské obrně, pásovému oparu, pneumokoku, planým neštovicím, rakovině děložního čípku, tetanu, vzteklině nebo třeba záškrtu. Velice nebezpečná je i žloutenka, očkuje se proti žloutence typu A a typu B. Očkovací centrum poskytuje komplexní vyšetření imunity.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *