Zdeněk Petřík vám zařídí znalecké správky, renovace a čištění studní, provádí čerpací zkoušky, orientuje se také na instalaci čerpadel

studnyZdeněk Petřík veškerou práci dělá profesionálně, zručně a za rozumnou cenu. 34 let zkušeností má firma, jež je soustředěna na čištění studní vrtaných a kopaných. Je orientována na opravy studní, ale i na dodávku a instalování ručních čerpadel. Firma Petřík se soustředí rovněž na čerpací zkoušky, při nichž se sleduje vydatnost vodního pramene v kopané studni, případně se mění sací koše a potrubí. Znalecké poradenství, ale i kalkulaci provádí firma zadarmo. Efektivitu práce bez nákladů navíc podporuje použití vlastního technického vybavení.

Běžně je doporučováno opakované čištění studní kopaných tak, jako je kupříkladu čištění komínů a kotlů, nejlépe tedy jednou za pět až osm let. Špinavá studna se stává semeništěm nemocí, anebo se šíří bakterie a vznikají usazeniny. Účinkem přírodních jevů bývají studny velmi často ucpány pískem, jílem, bahnem, prachem, případně planktonem, anebo mikroskopickými organismy. Veškeré části, k tomu železo a mangan, dělají ve studnách kaly, hromadí se se sedimenty a sedliny. Při obvyklém čištění studní kopaných se běžně využívá techniky a dezinfekcí, aby se odstranily všechny nečistoty. Stejné procesy se využívají také při čištění studní vrtaných, a tak čištění studní vrtaných probíhá identicky, mechanicky a s dezinfekčními prostředky. Při takovém čištění studně vrtané či kopané firma Petřík může udělat zkoušky vydatnosti vodního zdroje. Firma Zdeněk Petřík má certifikát o odborné způsobilosti pro veškeré čištění studní i pro provádění kontrolních atestů.

Díky odborným opravám studní se výrazně snižuje riziko znečištění, zabraňuje se poruchám vodních čerpadel kvůli nečistotám a eliminuje se nebezpečí kontaminace vody zvířaty. Opravy studní zamezují zrodu plesnivin a usměrňují kvalitu prostředí pro sběr podzemní vody.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *